BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Cloud Computing w biznesie
Autor Wiadomość
martula1

Wysłany: |19 Paź 2011|, o 23:34   Cloud Computing w biznesie

Witam wszystkich serdecznie!
Nie znalazłam takiego tematu na forum, a myślę, że może się on okazać ciekawy.
Same usługi w "chmurze" można opisać jako udostępnianie mocy obliczeniowej i przestrzeni składowania danych. Czy korzystacie może z takiego rozwiązania w swoich firmach? Myślę, że warto się nad tym zastanowić w celu zabezpieczenia swoich danych.

Niedawno na polskim rynku pojawiła się usługa Cloud2b skierowana głównie dla mniejszych firm, które nie muszą w takim wypadku już same inwestować w całą infrastrukturę - odpowiedni sprzęt, systemy bezpieczeństwa i pracowników, co jest dość uciążliwe. Wystarczy wynająć serwer od profesjonalnej firmy, która się tym zajmuje. W przypadku Cloud2b mamy do czynienia z monitoringiem 24/7 przez cały rok, a nad ochroną danych czuwa system IPS, dzięki któremu wiadomo o wszystkich ewentualnych błędach, a w przypadku pojawienia się luki w oprogramowaniu, jest ona naprawiana zanim do systemu zdąży dostać się wirus. Poza tym jest ona usytuowana w specjalistycznym Data Center, wyposażonym w systemy ochrony informatycznej, fizycznej oraz energetycznej.

Jak narazie tego typu usługi są chyba traktowane przez część przedsiębiorców z pewną rezerwą, a warto poznać je bliżej, bo mogą się okazać naprawdę dobra inwestycją w rozwój firm. A jak jest z tym u Was? Co myślicie o takiej usłudze?
Postaw piwo autorowi tego posta

Grzesiek 

Wysłany: |29 Maj 2012|, o 23:58   

Dołączam się do tych pytań! Wydaje mi się, że poziom wiedzy polskich przedsiębiorców na temat chmury wzrasta, coraz swobodniej są oni w stanie operować np. nazwami modeli, w których może taka chmura funkcjonować;) SaaS rozpowszechnia się bardzo szybko, wiele prostych, a przy tym praktycznych narzędzi działa na tej zasadzie. Jednak działają też inne, o których warto wiedzieć, np. PaaS (Platform as a Service), który pozwala nawet na budowę przez użytkowników własnych chmur, daje możliwość ich edycji i zmian parametrów. Może zatem coś takiego jest przyszłością polskich firm?
Postaw piwo autorowi tego posta

Odpowiedz do tematu