BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Sytuacja studenta dziennego
Autor Wiadomość
albercik2005 

Wysłany: |24 Wrz 2008|, o 22:13   Sytuacja studenta dziennego

Z tego co się orientuję to sytuacja studenta studiów dziennych jest beznadziejna jeśli chodzi o pozyskanie jakichś funduszy - dotacji, a nawet kredytów czy pożyczek na rozpoczęcie działalności. Mimo że planowane dochody zamykają się w granicach ok. 4.5 tys złotych. Naprawdę nie chcę brak kredytu konsumpcyjnego, żeby założy firmę - nie mam stałego przychodu.
Ma ktoś jakiś pomysł czy sytuacja jest dosłownie beznadziejna??
Postaw piwo autorowi tego posta

twardes 

Piwa: 12/9
Wysłany: |29 Wrz 2008|, o 10:40   

Niestety mam ten sam problem. Studenci dzienni mają największe utrudnienia. Nie dość, że z przyczyn oczywistych nie można podjąć pełnoetatowej pracy, to i nie można występować o dotacje z UP, gdyż nie są oni traktowani (w odróżnieniu od studentów zaocznych i wieczorowych) jako bezrobotni. Jest jedynie możliwość wystąpienia o kredyt studencki, ale znów, to jest kredyt konsumpcyjny.

Jedynym sensownym rozwiązaniem wydają się być akademickie inkubatory przedsiębiorczości. Jednak sam nic się w ich sprawie nie dowiadywałem.

albercik2005 

Wysłany: |2 Paź 2008|, o 20:55   

No ja się w przyszłym tygodniu tam wybieram, żeby dowiedzieć się, co mogą mi w ogóle zaproponować.

mojra 

Wysłany: |13 Lis 2009|, o 17:50   

Nawet studenci dzienni mogą założyć własny biznes! To chyba kwestia determinacji i przede wszystkim - pomysłu. No i oczywiście...pieniędzy. :-/ Faktycznie pomocne mogą być Inkubatory przedsiębiorczości.
Ostatnio zainteresowałam się właśnie inkubatorami... Studia niebawem dobiegną końca, a że w Polsce z pracą różnie bywa... Może warto pomyśleć o własnej firmie?
Korzystał ktoś moze z pomocy inkubatorów?

Odpowiedz do tematu