BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
dofinansowanie z Unii
Autor Wiadomość
kali2

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 193
Wysłany: |9 Lis 2008|, o 12:51   dofinansowanie z Unii

Witam

Pracownik uczestniczył w szkoleniu. Otrzymałam fakturę na której wyszczególnione są 2 pozycje: kwota, którą my płacimy firmie szkoleniowej (wdrażającej projekt współfinansowany ze środków Unii w ramach EFS)oraz kwota dofinansowania z Unii. Jak zaksięgować taką fakturę? Czy dofinansowanie uznać jako przychód podlegający opodatkowaniu? A co w takim razie z kosztami? Kosztem będzie cała wartość faktury?
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Księgowa

Dołączył: 12 Sty 2007
Posty: 188
Wysłany: |9 Lis 2008|, o 12:58   

Moim zdaniem, kwota którą Państwo płacicie w koszty, a kwota dofinansowania zgodnie z katalogiem zwolnień (updof art. 21 ust. 1 pkt. 46, a updop art. 17 ust. 1 pkt. 23) jest dochodem zwolnionym z podatku, nie może być więc kosztem.
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

 

 

   

Kontakt i Reklama
 
© BizForum.pl