BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zalety i wady prowadzenia własnej firmy
Autor Wiadomość
twardes 

Piwa: 12/9
Wysłany: |5 Lut 2008|, o 13:49   

Mam nadzieje, że trochę pomogłem. Jak będę mógł jeszcze pomóc to pytaj.

Życzę udanego wyboru.
Postaw piwo autorowi tego posta

sentii 
SENTINA

Wysłany: |5 Lut 2008|, o 13:55   

Oczywiście, dziekuje Ci za wszystkie odpowiedzi, za to że mam z kim przeanalizowąc ten temat. :-D

sentii 
SENTINA

Wysłany: |5 Lut 2008|, o 14:00   

ah a, przed chwilą dzwoniła do mnie pani ,która ma do wynajęcia lokal nie w centrum miasta ale w dośc fajnym miejscu przy drodze głownej i zaproponowala mi duzo niższa stawke za czynsz.

jctk 

Piwa: 6/5
Wysłany: |5 Lut 2008|, o 14:36   

sentii napisał/a:
ah a, przed chwilą dzwoniła do mnie pani ,która ma do wynajęcia lokal nie w centrum miasta ale w dośc fajnym miejscu przy drodze głownej i zaproponowala mi duzo niższa stawke za czynsz.

To teraz tylko przeanalizuj czy lokalizacja jest dobra ;-)
Szkoda, ze nie centrum, ale na uboczu też nie musi być źle.

sentii 
SENTINA

Wysłany: |5 Lut 2008|, o 14:57   

Tak myśle, że nie będzie źle ponieważ sprzedaż artykołow ślubnych raczej nie zależy od klientów ,którzy zobaczą coś na witrynie wejdą i kupią tak jak np. jakiś ciuch czy buty , (choć to napewno tez by działało w przypadku salonu ślubnego) , ponieważ po suknie ślubna i reszte z tym ziwązanych artykółów wybiera sie konkretne grono klientów . sklepy odziezowe itp. liczą na klientów ,którym przechodzac obok sklepu spodoba sie jakas rzecz z wystawy wejda i kupia (bądź wybiora coś innego) mimo nie planowanego zakupu. W przypadku salonu ślubnego nie działa , to az tak bardzo.

twardes 

Wysłany: |5 Lut 2008|, o 20:34   

Co do lokalizacji to się zgadzam, zwłaszcza jeżeli to jest dość mała miejscowość. Ważne natomiast jest żeby łatwo było trafić no i miejsce na samochód lub dwa żeby były.

CandyCandy 
CandyCandy xD

Wysłany: |29 Cze 2008|, o 13:04   ??

Witam! Bardzo dobry bilans... rozwiał resztę moich nadziei, szczególnie wzmianka o ciągłych zmianach przepisów i bałaganie biurokracyjnym...:))) Hehe :D

Ja także myślę nad rozkręceniem własnego biznesu, miałby to być mianowicie sklep obuwniczy, ale tu zaczynają się pewne wątpliwości... W moim miasteczku (ok. 16 tys. ludzi) są już trzy sklepy obuwnicze(z czego dwa pod szyldem jednej firmy), ale jakość (także estetyczna) towarów nijak ma się do ich ceny (wahają się od 60 zł do nawet 250, chociaż takie same modele można kupić na targu za połowę kwoty(!)), dlatego też większość mieszkańców kupuje buty na targu... Targ odbywa się jednak tylko w soboty, więc w razie nagłej potrzeby (np. jeżeli na dzień przed ślubem nadal nie ma się odpowiedniego obuwia;))) mieszkańcy mojego miasta są zmuszeni zapłacić podwójnie za produkt.

Na nasz targ zjeżdżają się także mieszkańcy okolicznych wiosek (a jest ich chyba 14 w obrębie naszej gminy) dla których niska cena jest priorytetem. Stąd moje wątpliwości...

Żeby stać się realną konkurencją (właściwie tylko dla targu, bo jak już wspomniałam sklepy obuwnicze nie stanowią dużego problemu) musiałabym narzucić naprawdę niską marżę, wiem, że straty na początku są normalne, ale martwię się, że w taki sposób nie zarobię nawet na czynsz;((( Chciałam też sprowadzać lekko ekscentryczne obuwie (tzn. ekscentryczne dla mnie, ale zgodne z najnowszymi trendami;) - mam już nawet pewną hurtownię na oku) i w ten sposób przyciągnąć młodszą klientelę, ale nie wiem czy sprawdzi się to na dłuższą metę w społeczności miejsko - wiejskiej:))) Właściwie myślę, że to dobry pomysł i dałabym sobie radę, ale wolę zapytać o radę kogoś, kto ma jakieś pojęcie na ten temat:)))

A po za tym, czy mam jakieś szanse na dofinansowanie czy jakiś kredyt na rozpoczęcie działalności (jestem osobą poniżej 25 roku życia, uczę się zaocznie, nie jestem zarejestrowana w urzędzie dla bezrobotnych, ale nie pracuję)??

twardes 

Wysłany: |30 Cze 2008|, o 23:51   

Można by się mieć wątpliwości, czy takowy biznes będzie się opłacał, ale jeżeli pozostałe 3 sklepy nadal funkcjonują, to oznacza to, że się ów biznes w pewnym stopniu jest rentowny. A zwłaszcza w wypadku tych dwóch sklepów spod jednej marki.

Co do sfinansowania, to kredyt z pewnością byłby prawdopodobny, jednak przy uwzględnieniu, że potrzebny byłby poręczyciel, pracujący oczywiście. Sensowne są również Akademickie Inkubatory Przedsiębiorczości jeżeli takowe organizuje Twoja uczelnia. Co do innych form niestety się nie wypowiem.

CandyCandy 
CandyCandy xD

Wysłany: |5 Lip 2008|, o 16:18   

Dzięki za pomoc:) Jeszcze to przemyślę i zobaczymy, co będzie.

kika99

Wysłany: |16 Kwi 2010|, o 14:29   

--------------------------------------------------------------------------------

Witam forumowiczów!
Nie wiem jak wy ale dla mnie ręczne wystawienie faktury to jakiś koszmar - przeliczanie to moja gorsza strona- ale znalazłam sposób i na to*Lefthand e-Faktura.*
Firma daje nawet 60 dni darmowego testowania programu. *
Jeśli ktoś z was ma jakieś inne pozytywne doświadczenia z tego typu programami chętnie poczytam i przetestuję przed zakupieniem programu.

Odpowiedz do tematu