BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Umowa o pracę i własna firma.
Autor Wiadomość
tomszw

Wysłany: |5 Lut 2009|, o 11:00   Umowa o pracę i własna firma.

Witam.
Pracuję na umowę o pracę na czas niokreślony jako grafik.
Interesuje się również fotografią i czasami dorabiam sobie robiąc zdjęcia. Chciałbym zalegalizować tą działalność i otworzyć firmę, nadal pracując na umowie o pracę.
Na temat założenia własnej działalności wszystko wiem, tylko jak to będzie wyglądać od strony ZUSu? Jakie składki w jakiej wysokości?

Z góry dziękuje za odpowiedź.
Postaw piwo autorowi tego posta

twardes 

Piwa: 12/9
Wysłany: |6 Lut 2009|, o 23:34   

Jeżeli zatrudniony jesteś na umowę o pracę, to pracodawca zobowiązany jest odprowadzać należne składki za Ciebie. Wtedy Ty zakładając swoją działalność, nie musisz już (chyba) żadnych składek płacić. Niestety nie wiem jak to wygląda w praktyce (interesowałem się tym tematem grubo ponad 2 lata temu), tzn, jak to zgłosić w ZUS. Proponuj właśnie tam dowiedzieć się o szczegóły.

RabbitOffice

Wysłany: |24 Wrz 2013|, o 16:40   ZUS

Pracując na etacie i prowadząc własną działalność jednoosobową składki społeczne opłaca pracodawca, a Ty powinieneś odprowadzać składkę zdrowotną. Warto zadzwonić do najbliższego ZUS i poprosić o odpowiedź w tej kwestii. Oferujemy adres do rejestracji firmy w rozpoznawalnej i prestiżowej lokalizacji we Wrocławiu przy ulicy Świdnickiej 39 w cenie 100 zł brutto za miesiąc. Dodatkowo prowadzimy księgowość, udzielamy porad prawnych oraz tłumaczymy z i na język angielski! Więcej informacji na Rabbit Office , tel.: +48 600 807 045, wirtualnebiuro@rabbitoffice.pl

Odpowiedz do tematu