BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
jaka spółka ??
Autor Wiadomość
ppgomez

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: |8 Gru 2010|, o 19:18   jaka spółka ??

Witam,
Chcę ze znajomym otworzyć firmę reklamową. Chcemy założyć spółkę.
Chciałbym się dowiedzieć jaki rodzaj spółki będzie dla nas najlepszy ??
Czy spółki również mogą się starać o dofinansowanie z urzędu lub unii ??
Z góry dzięki
Pozdrawiam
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
piotrek_Kraków 
Centrum Opieki

Dołączył: 30 Gru 2010
Posty: 5
Skąd: Kraków
Wysłany: |30 Gru 2010|, o 16:36   

To jaka spółka będzie dla was najlepsza zależy od wielu czynników.
Na początek wystarczy spółka cywilna. Jest to najprostsze i najszybsze rozwiązanie. Nie będę się rozpisywał co to jest itp bo można wpisać w google. Jeśli chodzi o staranie się o dotacje to w takim przypadku każdy ze wspólników musi starac się o dotacje osobno - co ma swoje wady i zalety.
W razie pytań proszę pisać
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
ppgomez

Dołączył: 08 Gru 2010
Posty: 2
Wysłany: |5 Sty 2011|, o 18:51   

witam,
w jaki sposób osobno mamy się starać o dotację ?? z tego co się dowiedziałem to każdy z nas musiał by założyć własną firmę. jest jakaś inna możliwość ??
a poza tym wyczytałem że jednym z warunków otrzymania dotacji "na start" jest wiek poniżej 25 lat, niestety ja i kumpel ten wiek już przekroczyliśmy. Czy są jakieś programy unijne lub z UP, z których możemy dostać pieniądze ??
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
twardes 

Wiek: 38
Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 629
Piwa: 12/9
Wysłany: |6 Sty 2011|, o 17:03   

Znam 2 sposoby otrzymania pieniędzy "na start":

1. Z Urzędu Pracy - około 18 tysięcy złotych. Warunki jakie należy spełnić to:
- być zarejestrowanym jako bezrobotny minimum 1 do 6 miesięcy (w zależności od urzędu),
- napisać biznesplan planowanej działalności i załączyć do wniosku,
- można o taką dotację występować tylko raz w okresie np 2 lat (nie wiem dokładnie),
- nie można być wykluczonym z możliwości starania się (przestępstwa gospodarcze, czarne listy itp.).
Wady to to, że trzeba być bezrobotnym tj. studenci "dzienni" odpadają, natomiast studenci zaoczni i wieczorowi jak najbardziej mogą się rejestrować jako bezrobotni. Dodatkowo w zależności od miasta, środki na to dofinansowanie kończą się wolniej lub szybciej. podobno najlepiej aplikować w kwietniu...)

2. Aplikacja w programach operacyjnych Kapitał Ludzki w projektach Działania 6.2 "Wsparcie oraz promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia" w których dofinansowanie można dostać do 40 tys. zł. Warunki
- spełnianie określonych przez projektodawce wymagań (np. określony wiek, lub status zawodowy),
- wypełnienie dość skomplikowanego wniosku aplikacyjnego (zawierającego także cechy biznesplanu).
Wady? Długi czas oczekiwania na decyzję, przynajmniej w warszawie to minimum pół roku.
Poniżej link do tematu o tych projektach realizowanych w województwie mazowieckim
Działanie 6.2 "Wsparcie i promocja przedsiębiorczości i samozatrudnienia"
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
 
RabbitOffice

Dołączył: 24 Wrz 2013
Posty: 12
Wysłany: |24 Wrz 2013|, o 12:41   Lokalizacja firmy

Witam,
gdzie będzie się mieściła firma? Wynajmujemy we Wrocławiu przy ul. Świdnickiej 39 atrakcyjny adres dla firmy w jeszcze atrakcyjniejszej cenie - 100 zł brutto miesięcznie. Dodatkowo obsługa korespondencji gratis! Więcej informacji na RabbitOffice , wirtualnebiuro@rabbitoffice.pl, tel.: +48 600807045
Postaw piwo autorowi tego posta
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Wersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group

 

 

   

Kontakt i Reklama
 
© BizForum.pl