BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Firma budowlana
Autor Wiadomość
bosoor 

Wysłany: |25 Lis 2008|, o 12:31   Firma budowlana

Witam,

Mam kilka pytań do osób kompetentnych. Chce założyć firmę budowlano-remontową. Szeroko rzecz ujmując ma ona zajmować się wszystkim z wyjątkiem 45.2 i 45.5 (PKD)

W związku z tym chciałbym się dowiedzieć :

1. Jaką formę działalności wybrać aby była najbardziej korzystna (jednoosobowa) ,
2. Jaką wybrać formę rozliczenia,
3. Czy mogę liczyć na jakieś dotacje, (jestem pracownikiem etatowym)
4. Chciałbym zapewnić pracownikowi szkolenie w pewnym obszarze usług. Czy jest możliwość przeszkolenia go za darmo.
5. Czy jest ograniczenie jeżeli chodzi o przedmiot wykonywanej działalności przy składaniu wniosku o wpisanie działalności do EDG.

Mam jeszcze jedno pytanie.

Czy jako student i osoba poniżej 25 roku życia mogę liczyć na jakiekolwiek ulgi?

Z góry dziękuję za pomoc.
Postaw piwo autorowi tego posta

domik

Wysłany: |12 Lut 2010|, o 07:31   Firma budowlana

nie mysl o lugach a raczej o prawidłowej konstrukcji foirmy. a jak już chcesz by twoja firma budowlana miala oszczędzać to moze zamień ja na "kreatywną" firmę księgową!

maxxim 

Wysłany: |3 Cze 2010|, o 13:56   

Witaj. Jeśli jesteś studentem studiów zaocznych to bez problemu możesz ubiegać się o dotację, np. z urzędu pracy. Wiem z pewnego źródła, że nie jest trudno otrzymać od nich fundusze na rozpoczęcie własnej działalności. Jeśli chodzi o Twoje pozostałe pytanie to przyznam, że są one dosyć szczegółowe i trzeba mieć sporą wiedzę w tym temacie. Znam jednak biuro rachunkowe z Warszawy ( nazywa się CKD Hetman które zajmuje się pomocą w zakładaniu i organizacji firm. Oni powinni znać odpowiedzi na twoje pytania. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Odpowiedz do tematu