BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
działalność gospodarcza dla osób na etacie.
Autor Wiadomość
lmnt

Wysłany: |3 Lip 2011|, o 12:07   działalność gospodarcza dla osób na etacie.

witam
Przeszukiwałem Wasze forum w poszukiwaniu problemu dotyczącego mojej osoby, jednak nie znalazłem aktualnych danych, gdzie od 1.07 działalność rejestruje się internetowo. Bardzo serdecznie proszę o pomoc!!!
Chciałbym świadczyć usługi w zakresie organizacji wydarzeń kulturalnych / eventów. Obecnie pracuję w banku. Podpisałem umowę o pracę na okres próbny od 1.06 do 31.08. Czy mogę w tym czasie zarejestrować działalność gospodarczą, jeśli nie mam takich przeciwwskazań w wiążącej mnie umowie? Czy mogę założyć firmę jednoosobową? Bardzo proszę o instrukcję dotyczącą "otwarcia własnej firmy", bądź wskazanie miejsca, gdzie dowiem się co muszę po kolei zrobić, by zarejestrować własną działalność (z warunkami na 1.07.2011) i jakie wiążą się z tym zależności odnośnie mojej sytuacji.

Pozdrawiam wszystkich przyjaznych forumowiczów :)
Postaw piwo autorowi tego posta

jctk 

Piwa: 6/5
Wysłany: |14 Lip 2011|, o 21:48   

Spokojnie możesz zakładać firmę. Odprowadzasz tylko do Zusu składkę zdrowotną jak się nie mylę. Lepiej upewnij się.

Szkola-Forex_pl 

Wysłany: |16 Lis 2012|, o 13:34   

Możesz szczegółów dowiedzieć się w swoim UP jak to wygląda pod względem osoby pracującej już na etacie. Nic nie stoi na przeszkodzie,możesz założyć działalność i normalnie odprowadzasz podatki.

monday

Wysłany: |25 Lut 2013|, o 23:05   

Jak najbardziej możesz rozpocząć działalność. Generalnie składasz wniosek CEIDG w Urzędzie Miasta/Gminy, udajesz się do ZUS, zakładasz konto w banku i to w zasadzie wszystko... Ogólnie opisano to tutaj: www.ksiegowosc.eurotlumacz.pl, na pewno znajdziesz bardziej szczegółowe informacje jeśli poszukasz.

RabbitOffice

Wysłany: |24 Wrz 2013|, o 12:37   Wirtualne biuro WROCŁAW

Możesz założyć firmę, jeśli pracujesz na etacie składki społeczne odprowadza za Ciebie pracodawca, Ty opłacasz zdrowotną. Najlepiej zadzwonić do ZUS i PUP i tam dowiesz się jakie zasady są w Twoim regionie. Jeśli nie chcesz rejestrować firmy na adres domowy, potrzebujesz umowy najmu lokalu to polecam Ci wirtualne biuro z Wrocławia - Rabbit Office - za 100 zł miesięcznie udostępniamy prestiżowy adres dla firmy przy ul. Świdnickiej 39!

+48 6008070046, wirtualnebiuro@rabbitoffice.pl, RabbitOffice

Odpowiedz do tematu