BizForum.pl
Zarejestruj się Zaloguj się
Rejestracja Zaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Najlepsze inwestowanie
Autor Wiadomość
jctk 

Piwa: 6/5
Wysłany: |16 Lis 2007|, o 15:59   Najlepsze inwestowanie

Zielona jestem w tych sprawach, ale nie zamierzam czekać na deszcz z nieba ;-)
Od czego powinnam zacząć ? Na co powinnam zwracać uwagę, co wybrać?

Czekam na porady :)
Postaw piwo autorowi tego posta

twardes 

Piwa: 12/9
Wysłany: |18 Lis 2007|, o 09:04   

:) Fundusze to pierwsza pochodna obrotu akcjami. I zależność jest taka, że jeżeli kursy indeksów giełdowych (uśrednione wzrosty, lub spadki wszystkich akcji na giełdzie) idą w górę to fundusze również. Słabiej, ale tez w takiej chwili zyskują. No i w odwrotnej sytuacji kiedy indeksy giełdowe spadają, to i fundusze przynoszą straty. Sytuacja jest w tym momencie taka, że wcześniej przez około 5 czy 6 lat z kilkoma większymi potknięciami indeksy rosły, czyli wartość większości akcji rosła. Ale od mniej więcej pół roku następują spadki, przerywane jednorazowymi wzrostami, ale sumując od pół roku giełda traci, a co za tym idzie fundusze też.
Spełniają się (chyba) przewidywane już od półtora roku objawy spowolnienia amerykańskiej czyli w konsekwencji światowej gospodarki. Sytuacja nie jest różowa, wszystkie ewentualne wzrosty będą raczej nieuzasadnione i krótkotrwałe.

Krótko mówiąc teraz nie jest najlepszy okres do inwestowania w fundusze akcyjne, czyli te które przynoszą najwięcej zysku, bo najprawdopodobniej się na tym straci.
Natomiast inne rodzaje funduszy (walutowe, obligacyjne, czy zrównoważone) są raczej nieopłacalne, zwłaszcza w sytuacji kiedy stopy procentowe są podwyższane i większe zyski mogą przynieść dobre lokaty (teraz nawet ok 5% rocznie).

W sytuacji kiedy hossa na giełdzie była by pewna, czyli poparta analizami finansowymi notowanych spółek i sytuacją na świecie (czytaj w Ameryce, Chinach), to warto wtedy inwestować w fundusze akcyjne (zysk 20-40% rocznie, w niektórych wyjątkach nawet 70, 80%), a może i nawet w same akcje jeżeli to kogoś zainteresuje.

Inną sprawą są fundusze "rynków wschodzących" jak to teraz w reklamach polecają, ale nie wiem jaka jest ich sytuacja i czy aby na pewno na te rynki też czasem nie wpływa zła atmosfera w USA i Europie.

Krótko mówiąc. Proponuję poczekać w "wchodzeniem" w fundusze i ewentualne oszczędności wrzucić na lokatę, lub wysoko oprocentowane konto. (a najlepiej zainwestować je we własnym zakresie, w swój własny biznes, ale i to ostatnie teraz może się okazać nie najlepszym pomysłem, z uwagi na niepewną sytuację gospodarczą w kraju).

jctk 

Wysłany: |20 Lis 2007|, o 16:42   

twardes napisał/a:
Proponuję poczekać w "wchodzeniem" w fundusze i ewentualne oszczędności wrzucić na lokatę, lub wysoko oprocentowane konto. (a najlepiej zainwestować je we własnym zakresie, w swój własny biznes, ale i to ostatnie teraz może się okazać nie najlepszym pomysłem, z uwagi na niepewną sytuację gospodarczą w kraju).

To tak zrobię. Narazie nie bede inwestować, jak to jest nieopłacalne.
a co do kont oszczędnościowych, kotak itp to u mnie nie ma takiego banku, który by mnie zadowolił. Zdzieraja pieniądze na każdym kroku, nawet zamierzam zrezygnować z konta bankowego :roll:

twardes 

Wysłany: |20 Lis 2007|, o 22:14   

no to może i słusznie. Dowiedziałem się że mandaty ściągają bezpośrednio z konta bez zgody właściciela. Ot tak po prostu, jakbyś zbierała pieniądze na koncie, na operacje ratującą życie to oni i tak sobie pobiorą bo... mogą. To i ja chyba wole "w skarpecie" trzymać...

jctk 

Wysłany: |21 Lis 2007|, o 15:46   

twardes napisał/a:
To i ja chyba wole "w skarpecie" trzymać...

To będzie raczej najrozsądzniejsze...
Postanowiłąm, ze zrezygnuję z prowadzenie rachunku bankowego, to się staje nieopłacalne...

twardes 

Wysłany: |22 Lis 2007|, o 19:19   

:) tak też można, jeżeli konto Ci sie nie kalkuluje to wcale się nie dziwię, że tak postąpiłaś.

kodzio 
spec

Wysłany: |23 Kwi 2009|, o 13:36   

Na wstępie uprzedzam, żeby nie było niejsaności, że zawodowo i prywatnie zajmuję się inwestowaniem w różne instrumenty finasowe!!!

Kiedy zacząć inwestowanie w oparciu o fundusze inwestycyjne? (mamy obecnie kwiecień 2009 r.) Wariantów jest dużo. Skupię się jednak na psychologii tłumu. Zgodnie z nią (niejednokorotnie w tej dziedzinie się sprawdziła), większość naszych rodaków "pogodzi się" z funduszami inwestycyjnymi gdy będzie rozgrywała się ostatnia faza kilejnej hossy i to oni będą "generatorem" finalnych zysków dla wyrafinowanego inwestra (fundamentalną prawidłowością jest to że musi ktoś stracić aby ktoś zyskał). Zazwyczaj bywa tak, że najwięcej zyskuja ci co zorientują się o możliwościach zarobku najwcześniej (pierwsza faza odwrotu rynku jest najbardziej zyskowna przy relatywnie krótkim okresie upływającego czasu). Jak zacząć? Mając na uwadze ograniczoną wiedzę czytelnika (jeżeli tu szuka informacji to pewnie tak jest - oczywiście bez obrazy) najlepiej założyć sobie okres w jakim będziemy inwestować i do tego okresu dobrać kategorie portfela inwestycyjnego. W inwestowaniu niezbędna jest dyscyplina, zatem jeżeli przyjmiemy nasz horyzont inwestycyjny na 3 lata i do portfela dobierzemy strukturę "stabilną" to po upływie tego okresu nieoczekujmy "kroci" bo i ryzyko ponoszone przez cały ten czas mieliśmy niewielkie! Nie wolno w trakcie trwania takiej inwestycji np. po roku dokonywać oceny i modyfikacji portfela gdyż to jest zbyt krótki czas (jest wiele czynników, które tylko specjalista może ocenić i ewentualnie dokonać korekty w ramach wstępnie obranej struktury). Jeżeli minie założony 3 letni okres wtedy zaczynamy zabawę od początku określamy horyzont inwestycyjny i dobieramy odpowiednia strukture portfela (oczywiście zawsze musimy brać pod uwage czynniki zewnętrzne, miejsce w cyklu koniunkturalnym itp) Dzięki takiej prostej strategi zawsze będziemy zadowoleni ze swoich inwestycji opartych na funduszach inwestycyjnych. Jeżeli ktoś potrzebuje więcej takich prostych rad, każdy z nas jest w innym miejscu ze swoimi inwestycjami, proszę o kontakt na mojego e-maila: todzio22@wp.pl

Levanti 
Levanti

Wysłany: |8 Kwi 2011|, o 12:28   

Zgadzam się z moim przedmówcą, jakiś czas temu rozpocząłem inwestowanie. Uczono mnie dyscypliny w inwestowaniu, podejmowania decyzji w oparciu o przemyślane, rzetelne dane, ustalenie okresu, celu itd. I wiem, że można, zaczynałem sporo przed "krachem" i teraz wiem, że ten "krach" to był najlepszy okres ( na zakupy ) wbrew temu o czym wyły media. Giełda nie jest ani zła ani dobra, fundusze nie są ani złe ani dobre, idzie to sobie swoim torem a od naszych decyzji zależy czy na tym zarobimy czy nie. W inwestowaniu nie powinno być emocji, chcesz mieć emocje, skocz sobie na banji. POZDRAWIAM

radocha

Wysłany: |21 Cze 2012|, o 12:19   

Inwestowanie to nie jest zabawa - myśląc o sporych zarobkach, trzeba się nastawić na ryzyko, chyba że spróbujemy szczęścia w nieruchomościach. Np. http://www.oferty.biz.pl/ - tam pojawiają się okazje zakupu magazynów - jeśli posiadacie potężny kapitał, to śmiało korzystajcie.

Szkola-Forex_pl 

Wysłany: |16 Lis 2012|, o 13:27   

Witam Wszystkich na forum. Tutaj mogę się zgodzić,inwestowanie nie jest zabawą,ale może stanowić o naszym systematycznym zarobku jeżeli będziemy robić to z głową. Polecam korzystać z fachowej literatury,orasz szkoł Forex- które dają naprawdę bardzo wiele.

Odpowiedz do tematu